PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : power panel yapmak için yardım lütfen

matthewhetfield
15-07-2008, 14:15
arkadaşlar power panel yapmak istiyourm ancak hangi volt akü kullanılacak kullanmam gereken parçalar nelerdir yardım lütfen...

sarıkaya
15-07-2008, 14:48
Sevgili hakan;
Ben Power panelimi kendim yaptım.Buji için gerekli yaklaşık 1,5-2 Voltluk güç kaynağına ihtiyacım var diyorsan hiç uğraşma hazırını al.(Fiyatı 50-60YTL)Benim bu güç kaynağına ihtiyacım olmadığından sadece starteri ve yakıt pompasını her iki yöne çalıştırabilen power paneli yaptım.Bu şekli ile hem fiyatı uygun hemde yapımı kolay.Akü olarak 12Volt 7Ah lık bakımsız (UPS aküsü) akü kullanabilirsin.
Yine de arşivimden bulabilirsem orijinal power panel yapımı ile ilgili dökümanları sana gönderirim.

Kolay gelsin

matthewhetfield
16-07-2008, 00:21
çok saolun ben şarjlı helikopter kullandıgım için sürekli şarj etmekte zorluk yaşıyorum bu konuda bilgi verirseniz çok dha makbule geçer şimdiden her türlü yardımlarınıza teşekürler.

bbbozca
16-07-2008, 11:13
arkadaşlar power panel yapmak istiyourm ancak hangi volt akü kullanılacak kullanmam gereken parçalar nelerdir yardım lütfen...

eğer pillerini alanda şarj etmek istiyorsan powerpanele ihtiyacın yok.
bir tane araba aküsü alacaksın(carrefourda 45 ytl ye var) onu evde şehir geriliminden doldurup,alanda pillerini bundan şarj edeceksin ...

sarıkaya
16-07-2008, 12:20
Sevgili Hakan;

Power panel patlar motorlu model ler için kullanılan uçuş çantası üzerine monte edilir.Sahada starter, yakıt pompası ve buji ısıtma için gerekli enerji çıkışlarını sağlar.Gerekli enerjiyide uçuş kutusu içine konan 12 voltluk aküden alır.Anladığım kadarı ile sen sadece elektrikli modellerle uğraşıyorsun.Bu durumda sana iyi bir şarz cihazı lazım.Sahada bu şarz cihazını ya arabanın aküsüne yada seyyar götüreceğin 12 voltluk başka bir aküye bağlayıp şarz işlemini yaparsın.bu durumda power panele ihtiyacın yok.