PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 14-15 nisan buluşmalari

baytacoglu
10-04-2012, 10:05
Değerli modelciler,

Geçen pazar gününü ufak tefek aksiliklerle kapadıktan sonra gözümüzü tam da bu hafta sonuna dikmişken bu Cumartesi günü için Adana'ya yapacağım zorunlu gidiş geliş nedeniyle ben uçuşlara ne yazık ki katılamayacağım.

Başka bir aksilik olmadığı taktirde 15 Nisan Pazar gün aranızda olacağım.

Herkese iyi bir hafta diliyorum.

Sevgiler

Barlas.

bbbozca
11-04-2012, 19:54
benimde cumartesi görevim var, pazara aranızda olmayı umut ediyorum.

_AyGuN_
11-04-2012, 20:00
Cumartesi bende gelemicem.Pazar günü aranızda olurum.Bir sorum olacak.Yurt dışından şarj aletim geldi.Onun için pc güç kaynağıda aldım.12v veriyor.Lipo şarjı ayarlıyorum.Sbach için 7.4v 2cell çıkıyor ancak en solda Yanında ''A'' yazan sanırım amper,onu kaça ayarlıyacağımı bilmiyorum.Şarj etmeye başlattığımda aletin fanı çalışıp şarj ediliyor diyor fakat 1-2 sn sonra Connection Break diyip alarm veriyor.Ne yapmam gerekiyor biliyormusunuz acaba?

stingray
11-04-2012, 21:06
Barlas hocam Adanada zamanınız olursa çay/kahveye bekleriz.

stingray
11-04-2012, 21:10
Pilin üzerinde 1000 veya 1300 mah gibi bir değer yazılı olması gerekir.Bu pilimizin kapasitesidir.Şarj ederken chargerda lipo balance konumuna gelip orada 2S seçeneğini seçip pilin kapasitesinin aynen set etmemiz gerekiyor.Ancak burada dikkat edilecek husus,lipo balance konumunda pilin her iki ucunun da şarj aletine bağlanması gerekmekte.İyi akşamlar

_AyGuN_
11-04-2012, 21:15
Pilin üzerinde 1000 veya 1300 mah gibi bir değer yazılı olması gerekir.Bu pilimizin kapasitesidir.Şarj ederken chargerda lipo balance konumuna gelip orada 2S seçeneğini seçip pilin kapasitesinin aynen set etmemiz gerekiyor.Ancak burada dikkat edilecek husus,lipo balance konumunda pilin her iki ucunun da şarj aletine bağlanması gerekmekte.İyi akşamlar
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. :)

stingray
11-04-2012, 22:37
Rica ederim.

baytacoglu
12-04-2012, 00:54
Ege hocam, çok teşekkür ederim. Hastane icapcısı da olduğumdan dolayı Adana'ya Kıbrıs'tan gelecek olan anne ve babamı almak için hızlıca gelip hemen geri döneceğim yoksa sizlerle birlikte olmak büyük keyif olurdu. Bu seferlik affınızı rica ediyorum. Bir başka sefere inşallah.

Görüşmek dileğiyle

Barlas

_AyGuN_
14-04-2012, 22:37
Hava bozdu malesef.Yarın için katanayı pistte,Sbach ı ise kipa arkasında ki buluşmada uçurmayı planlıyordum.Sabah havanın durumuna kaldık artık.Pist çamur olurmu veya olursa sorun olurmu bilmiyorum.

stingray
15-04-2012, 18:06
Kısmet Barlas hocam.İnşallah bir daha sefere