PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FALCON 3D 400 SE

ceyhun
14-10-2008, 10:23
Herkese merhabalar
uzun süredir bu hobiye başlamak isteyen ama sürekli başlasam mı başlamasam mı arasında kalan KORAY kardeşimi dün bu hobi ile tanıştırdım. {SMILIES_PATH}/grin.gif kendisine Art-tech in Falcon 3D 400 Se carbon modeli aldık.
Heliyi alırken çok tereddütlerimiz vardı ama aldıktan sonra ben inanamadım helinin stabilliğine.
çok sakin tepkileri var ve çok akıllıca ayarları yapılmış komple metal modifiye rotor ve kuytuk takımı brushless motora sahip bi heli ve fiyatıyla gerçekten şaşırtıcı bir helikopter.
heli dıştan bakınca aling trex 450 v2 modele çok benziyor uçuş için sadece evde hover denemeleri yaptım dış alanda hiç denemedim ama sanırım zorlanmadan rahatça dışarıda da uçacaktır.
evde yaptığım hover denemelerini videoladık aşağıya linklerini veriyorum.

Görüntüler tam net değil cep telefonundan çektik.

herkese sevgi ve saygılarımla ..
Ceyhun

[Sadece Kay

[Sadece Kay

rc_pilot
15-10-2008, 08:22
teşekürler abi {SMILIES_PATH}/smiley.gif

baytacoglu
15-10-2008, 14:00
Tebrik ediyorum arkadaşlar.

İnşallah uçuş alanımızda da görme imkanımız olur.

Sevgiler

Barlas.

bbbozca
15-10-2008, 19:17
hayırlı olsun,
uçuş alanında yalnız kalmayacağım artık......!!!!!

baytacoglu
15-10-2008, 20:16
Aşkolsun Bahadır hoca,

Biz seni hiç yalnız bıraktık mı yani? Alındım valla!!! {SMILIES_PATH}/cry.gif

Sevgiler

Barlas

bbbozca
15-10-2008, 23:55
Aşkolsun Bahadır hoca,

Biz seni hiç yalnız bıraktık mı yani? Alındım valla!!! {SMILIES_PATH}/cry.gif

Sevgiler

Barlas
estağfurullah hocam,
ben helide yalnız kalmıyacağım demek istemiştim,
yoksa uçakta beraberiz......

ceyhun
16-10-2008, 08:56
bu heliden sonra bendeki helikopter aşkı yine depreşti.
bütçe ayarlamasında ufacık bi açık yakalarsam ki şu anda bi kılıf uydurmaya çalışıyorum. sanırım Bunun bi üst modeli shark 450 se den de ben alıcam çünkü dolar fırladı raptor maliyeti arttıkça arttı. uçağıda kırınca daha beceremedimde yapmayı sıkılıyorum valla.
;D ;D ;D ;D

bbbozca
16-10-2008, 09:34
sıra beklemeyiz,
helilerle havada it dalaşına gireriz....!!!!! adrenalin hat safhaya ulaşır....!
bu arada,
Tavsiyem trex (450) serisinden almandır.çünki yedek parça vs...
bunların fiyatı ile çok fark yoksa trex al,kaça bunlar ? kumandalımı ?

ceyhun
16-10-2008, 11:47
evet abi rtf olarak satılıyor
içeriğinde benim kullandığım kumandayı biliyorsun o var set içeriğinde.
set komple thk de 690 YTL
gitti gidiyor üzerinden 6 taksitle 639 YTL Ben sana bi link. vereyim bi incele abi sende. tex 400 alsam bile bu fiyata çıkabileceğimi sanmıyorum. ama kalite dersen sen haklısın derim. yalnız alınca belki bir kaç modifikasyonda yapabilirim üstündeki gyro ile güzel uçuyor ama bi futaba 401 veya param yetmezse 201 alamayı düşünüyorum bide evde 2 tane 3900 lük motor var. onları da takıp daha iyi yaparım diyorum ama kararsızım her zamanki gibi. ;D {SMILIES_PATH}/grin.gif

[Sadece Kay ... ZZ11895643 ([Sadece Kay)

bbbozca
17-10-2008, 10:50
evet abi rtf olarak satılıyor
içeriğinde benim kullandığım kumandayı biliyorsun o var set içeriğinde.
set komple thk de 690 YTL
gitti gidiyor üzerinden 6 taksitle 639 YTL Ben sana bi link. vereyim bi incele abi sende. tex 400 alsam bile bu fiyata çıkabileceğimi sanmıyorum. ama kalite dersen sen haklısın derim. yalnız alınca belki bir kaç modifikasyonda yapabilirim üstündeki gyro ile güzel uçuyor ama bi futaba 401 veya param yetmezse 201 alamayı düşünüyorum bide evde 2 tane 3900 lük motor var. onları da takıp daha iyi yaparım diyorum ama kararsızım her zamanki gibi. ;D {SMILIES_PATH}/grin.gif

[Sadece Kay ... ZZ11895643 ([Sadece Kay)

yedek parça,yardımlaşma,yaygınlık,vs........
pahalıda olsa trex al derim......
bahse girerim ki;bunu alsan bile, ileride dediklerimi alacaksın.........
heli fena gözükmüyor......

ceyhun
17-10-2008, 11:00
yedek parçanın çoğunluğu var zaten bende
şimdi bunu arttech üretiyor ya abi zaten servo mervo ve diğer parçaların tamamı thk de mevcut
elimde setten sonra helilerden kalan servo dişli rotor parçaları(tamamı uyar demiyorum) elektronik gırla zaten
beni biliyosun zamanında çoook dinlemedim seni doldurdum evi {SMILIES_PATH}/grin.gif
bu konuda şöyle bi durumda var satan arkadaşa para da vermicem gibi bende bi ürün var o istiyor ondakinden de pahalı o da üstüne para vermek istiyor yani iki kere gol olacak gibi ama gönül patları toplamaktan yana elektrikliye trex için hesap yaptım yine 1000 lira lazım kumanda da olmadığı için
hafta sonu falconu getiricem bi de orda yakından bakarız konuşuruz tabi hafta sonu uçuş varmı bilmiyorum
hocalarım bişey yazmadı daha ama ben pazar müsaitim bu hafta olursa kesin gelicem.

bbbozca
17-10-2008, 18:30
bak bende kutusunda hornet cp ve hornet x var.
yalnız 300 lük heliler
buna yine hiç kullanmadığım gws nin hadlock(tam yazamadım ingilizcem iyi değil) takalım,
servoda var onuda monteleyelim kuyruğada hızlı bir servo takayım(sanırım dijital)
yine çok az kullandığım li-po (2 yada 3 kez şarj edilmiş) pil de var. tam takım heli olur.
tersten düzden uçar.(cp olanı)(en az 5 kanal kumanda gerekli)(SERT 3D YAAPMAZ AMA 3D YAPAR)
kumanda olarak elindekini kullanırız,hız kontrolde var......
tek kusur fırçalı motorlu,ama elindeki motorlarla fırçasızada çevirebiliriz (kesin diyemiyorum ama) bu hali ile seni uzun süre idare eder ama.....!!!!!
standart olanı düz uçar (elindeki kumanda ile uçar)(yani fixed pitch)

bbbozca
17-10-2008, 18:36
ama para vermeyeceksen senin dediğinde olur......
fakat oda ileride artıklardaki (kullanılmayanlardaki) yerini alacak emmin ol........
tabi buda....
ama trex olsa iş farklı olur.....

bbbozca
17-10-2008, 20:54
ama para vermeyeceksen senin dediğinde olur......
fakat oda ileride artıklardaki (kullanılmayanlardaki) yerini alacak emmin ol........
tabi buda....
ama trex olsa iş farklı olur.....
BEN SENİN KAFANI KARIŞTIRMAYAYIM,
SEN ONU BEĞENMİŞSİN,
O ZAMAN AL....!!!
UÇUŞUN TADINI ÇIKAR.............!!!!!!!!
İT DALAŞINA HAZIR OLLLLLL GELİYORUUMMMMMMMMMMMMMMMMMM

ceyhun
18-10-2008, 10:07
abi bu hafta sonu hocalarım yokmuş
eski mesajları gözden geçirince gördüm pazar günü buluşalımmı sabah başka bir yerde.
yoksa dinlenelim mi bu hafta?

bbbozca
18-10-2008, 13:15
abi bu hafta sonu hocalarım yokmuş
eski mesajları gözden geçirince gördüm pazar günü buluşalımmı sabah başka bir yerde.
yoksa dinlenelim mi bu hafta?

olabilir.
buluşmalara başlık aç.

ata1337
19-10-2008, 03:42
Ceyhun Kardeş hayırlı olsun güle güle uçur. Ev içinde hover'in iyi olduğuna göre sanırım alan turu da yapabiliyorsun, işte o zaman harika...

ceyhun
19-10-2008, 13:42
Ceyhun Kardeş hayırlı olsun güle güle uçur. Ev içinde hover'in iyi olduğuna göre sanırım alan turu da yapabiliyorsun, işte o zaman harika...

teşekkürler.
alan turu da yapabiliyorum evet yaklaşık 2 sene oldu heliyle aslında benim.