PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BOLU'dan selamlar

Şanssız Adam
08-01-2014, 02:51
Merhabalar foruma yeni üye oldum. Yaşım 19 aslen Malatyalıyım,şu an Bolu da ikamet ediyorum. Rc Helikopterler ilgi alanım. Geçen günlerde internet üzerinden 3.5 kanal bir gyro helikopter sipariş ettim indirime girmişti ilk rc'm tabi bir heyecan heves var. Geldiği gün bozuldu kalkmamaya başladı son gaz'da :) Her neyse,forumunuzda bulunma sebebim burada rc helikopterler hakkında bilgiler öğrenmek,ilk başladığım için hangi rc'yi kullanmam gerektiğini vs öğrenmek istiyorum. Değerli büyüklerim ve kardeşleriminde yardımıyla ilerlemeye çalışacağım. Mayıs ayında askerim,askere gitmeden önce yeni bir rc almayı planlıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. şöyle 100-200 tl arası bir model olursa iyi olur Şimdiden değerli cevaplarınız için hepinize teşekkürler :)

baytacoglu
08-01-2014, 11:50
Hoşgeldiniz,

İsminizi yazmadınız o yüzden size adınızla hitap edemedim.

Öncelikle almış olduğunuz helikopterin "model" sınıfından çok "oyuncak" sınıfında olduğunu düşünüyorum o yüzden uçmaması normal. Modeller son derece ciddi imal edilirler ve olabilecek en son teknolojiyi kullanırlar hele ki helikopter sınıfında bu yüzden genellikle fiyatları da oyuncaklardan daha pahalıdır.

Sitemizde uçakçı daha fazla ama birkaç helici arkadaşımız da var. Umarım onlar da yazınızı görüp size cevap yazarlar.

Ben aslen uçakçıyım ama evde uçurduğum sabit pitchli 4 kanallı helim var o yüzden size yazıyorum (birinci bağlantıdaki heli).

Aşağıda fiyatları makul olan iki helikopterin bağlantısını veriyorum. Birincisi 29 Dolar+Kargo, ikincisi ise 87.49 Dolar+Kargo.

Şunu da söylemek lazım ki bunları yurt içinden almaya kalktığınızda iki katından daha fazla ödüyorsunuız. O yüzden size yurt dışı bağlantı veriyorum. İsterseniz siz yurt içinden de bunları araştırabilirsiniz.

Umarım işinize yarar.

Eğer ilk modeliniz olacaksa 1. bağlantı 4 kanllı ve pratiktir, daha çetrefilli olsun derseniz ikinci bağlantı 6 kanallı 3D hareket yapabilen bir helidir.

Hayırlı olsun

Barlas.

1. [Sadece Kay er_Mode_2_RTF_.html

2. [Sadece Kay

Şanssız Adam
08-01-2014, 12:09
Abi ne güzel yazmışsın sen öyle ya,vallahi çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin ve yönlendirdiğin için. Evet ilk modelim olacak kısmet olursa,tekrardan çok teşekkürler :)

baytacoglu
08-01-2014, 12:40
Abi ne güzel yazmışsın sen öyle ya,vallahi çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin ve yönlendirdiğin için. Evet ilk modelim olacak kısmet olursa,tekrardan çok teşekkürler :)

Rica ederim

Barlas :)