PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Heli aldım

cansung
20-02-2009, 19:43
Arkadaşlar ,
Bahadırın yüzünden bende Heli almış bulunmaktayım ;D en azından canım sıkıldığında evimin önünde biraz uçar can sıkıntımı gideririm , Trex 450 nin kopyasını aldım ,şarj aleti, esc dışında hepsi beklemekteyim ,gerçi kargo gecikirse Bahadırınkileri ben alır bana geleceği ona yollarım :) Bir adet gyro 4 adetde servo aldımmı bu iş tamam yakında 3D ye başlarım zaten şimdilik evin içinde hover yapacam ;D

bbbozca
20-02-2009, 19:59
hayırlı olsun,
ucuzluğuna ben bile dayanamadığıma göre sen ve diğer arkadaşlar dünden hakettiniz.
bende elimdekini trex gibi yapacağım.çünki elimde bir sürü 450 lik yedek parçası var.(birazını sonata hediye etmeme rağmen) komple metal rotor,kuyruk,pil,esc,motor,vs.... tek eksiği kaliteli servoları olmayacak anca hextronik 9 gloık sevolar takacağım.ama ters (sanırım adı inverter fliğht) uçuş denemesi yapacağım.yere yapışırsa yapışsın...... fazladan 80$ ın gitmiş olur ne yapalım.ne 80 $ lar vedim bu uğurda..........!!!!!!

cansung
20-02-2009, 20:26
banada hediye etsene o parçalardan :)

bbbozca
20-02-2009, 20:59
banada hediye etsene o parçalardan :)

ama yeni heli dizmek için herşeyi aldımmmmmm!!!!!!!!
bunlaın çoğunu kullanacağım,
mesela benimkide sonatınki gibi komple metal olacak,eksiği gövde fiberglas olmayacak ama kuyruğu karbonfiber bom olacak,bide elektroniği ucuz olacak,ama onunkinden geri kalmayacak......

baytacoglu
20-02-2009, 21:05
GÜLE GÜLE KULLAAANNNIIIIINNNNNN

Barlas.

nihat
20-02-2009, 22:19
Cansun Abi kazasız kırımsız uçuşlar dilerim.

Nihat

mozeren
21-02-2009, 09:43
Kazasız kırımsız uçuşlar

Murat

baytacoglu
21-02-2009, 11:08
ARKADAŞLAR

Bu aldığınız helinin "TEST" uçuş videosu

[Sadece Kay

linkinde bulunmaktadır.

BEN DE ALMAYA KARAR VERDİM

Barlas

bbbozca
21-02-2009, 12:08
yalnız bunun elektroniği hatırı sayılır bir seçim,
cyclic (helikopteri yönlendiren servolar) servoları 0.07sn lik dijital servolar...(gerçi gücü yeterli diyemem 1 kg.cm)
motoru süper scorpion....
bizim konfigasyonla sert hareketler yapılmaz ama lop,ters uçuş..... vs.... hepsi yapılır

hayvanbey
21-02-2009, 14:07
Bahadır abi o parçalar benimm!!! :D

pohahahahahah

bahadır abi sen mersindeki hobi sanayi sitesisin :P ;D ;D ;D ;D

Benimde 450 lik heliler için alimunyum case im geldi bugün :)

baytacoglu
21-02-2009, 16:49
hocam bize şimdilik hoover yeter

gerisi kimbilir ne zaman

barlas

cansung
21-02-2009, 17:21
hocam bize şimdilik hoover yeter

gerisi kimbilir ne zaman

barlas

Kesinlikle abi bize hover yeterde artar bile :)
Bu arada Bahadırcım şu aletin metal aksamı nerden alınır ? ne alınır şimdiden öğrensek iyi olur :)

bbbozca
21-02-2009, 23:02
Bahadır abi o parçalar benimm!!! :D

pohahahahahah

bahadır abi sen mersindeki hobi sanayi sitesisin :P ;D ;D ;D ;D

Benimde 450 lik heliler için alimunyum case im geldi bugün :)

sonat kardeşim,
sen kafanı yorma ihtiyacın olan parçalar mutlaka bulunur ve ucuza sağlanır ...... tabi benim depomdan çıkmazsa ;D ;D ;D
cansun kardeş,parçaları temin yerin e-hirobo

hayvanbey
21-02-2009, 23:09
Bahadır abi bana esc lazım minumum 35A lık...

Sende neler var.

Bir ara buna hacker mı ne takmıştın?
duruyorsa haberleşelim t-rex e uyarmı?

cansung
21-02-2009, 23:20
Hangi modelin parçaları uyuyorki ? bir de ne almalıyım :)

bbbozca
21-02-2009, 23:25
Hangi modelin parçaları uyuyorki ? bir de ne almalıyım :)

ona heli gelsin ondan sonra bakalım... ama sen şimdiden copterix in parçalarına bakın....

sevgili sonat adisinden süpersimple 40 amp esc kurtarır.....

Changeable
03-03-2009, 19:37
450S versiyonunun kopyası diye biliyorum. Fakat SE versiyonunun da kopyası olabilir. Yanlış yaptıysam affola...

cansung
03-03-2009, 22:32
bahadır benim heli türkiyeye geldi şuan istanbulda gümrükte ,seninki geldimi ? baktımmı 450 se mi veya s mi ? bizde öğrenelim

ceyhun
04-03-2009, 11:58
benim helide 2 gündür istanbulda yazıyor.

anlamadım
heralde bunlar bilgileri işlemiyorlar cumaya kadar benim helide gelir diye umuyorum.

bbbozca
04-03-2009, 19:59
evetttt arkadaşlar,
kızım için hazırlayacağım helikopter türkiyeye girdikten 6 gün sonra yani bugün postacı tarafından evime kadar getirildi.
alüminyum şasi yani trex s muadili.

altuu
06-03-2009, 20:16
hayırlı olsun abi; son halinin resimlerini bekliyoruz ;)

bbbozca
06-03-2009, 20:43
sevgili altuğ,
sanırım ayın 15 ine kanlı canlı görebilirsin....
tabipist açılışımıza gelirsen,resim seçenegi sanırım kaldırılmış :( >:( :(

altuu
10-03-2009, 18:39
Abi resim seçeneği kaldırılmamış; cevap yazarken aşağıda Ek Seçenekler diye bir seçenek var; onu tıkladığınız an açılıyor.

Bu arada kanlı canlı görmeye geleceğiz arkadaşlarla! Yanımda uçucu malzeme bulunmayacak :P ama seyirci getirecem bir aksilik olmaz ise ;)

cansung
11-03-2009, 22:58
Benim heliyi bugün teslim ettiler :)

altuu
12-03-2009, 00:18
hayırlı olsun; size bugün geldiyse, diğerleri de aynı partideyse istanbul'dan buralara yola çıkmış demektir :)

bbbozca
12-03-2009, 00:22
Benim heliyi bugün teslim ettiler :)

gözün aydın hayırlı olsun.Ceyhununkide sanırım yarın eline geçer.

baytacoglu
12-03-2009, 15:11
Benimki hala yolda :'( :'( :'(

Çabuk gelsinistiyom, ühhüüü!!! :( :(

Bahadır hocam, gyro ne alcez bizim bu heli için? Biliyorsun servolar HXT 900 (sitedeki önerilen)

Sevgiler

Barlas

ceyhun
12-03-2009, 15:29
bi büyük problemle karşılaştım aklım çıktı valla

ben heli ve diğer malz. beklerken sadece diğer malz. geldi
hemen bi mail gönderdim.
siparişi verirken eklem yapmıştım ama arkadaşlara sadece yandaki malz yansımış gönderdikleri mailde helide görünüyordu ama sipariş listelerinde görünmüyormuş.

mailde bide gönderdikleri order notlarını da sundum.

ama bişeyi itiraf edeyim bu honkonglular ticarette çok saygılı adamlar 2 saat sonra 4 özür mesajı ve bir shipped mesajıyla karşılık verdiler

hiçbir kargo ücreti ödemeden heliyi gönderiyorlar yeniden 10 günüm boşa gitti ama olsun ortada kalmadım.

bu hafta sonuna tek heliyle gelicem inş. uçaklarda son aşamasına gelir. onları da getiririm.

Bu arada bahadır abi diğer malz. için 12 TL gümrüklü mal bedeli ödedim. Sendende aldılarmı bunu.

baytacoglu
12-03-2009, 20:28
Ceyhun,

Valla adamlar dünyanın öbür ucundalar ancak yine de bir özür ile hemen malı gönderiyorlar. Valla buna hayra olmamak elde değil. Posta süresi kadar bir gecikme olsa da mağdur olmaktan iyidir.

Sorunun çözülmesine sevindim valla.

Sevgiler

Barlas.

bbbozca
13-03-2009, 00:00
bi büyük problemle karşılaştım aklım çıktı valla

ben heli ve diğer malz. beklerken sadece diğer malz. geldi
hemen bi mail gönderdim.
siparişi verirken eklem yapmıştım ama arkadaşlara sadece yandaki malz yansımış gönderdikleri mailde helide görünüyordu ama sipariş listelerinde görünmüyormuş.

mailde bide gönderdikleri order notlarını da sundum.

ama bişeyi itiraf edeyim bu honkonglular ticarette çok saygılı adamlar 2 saat sonra 4 özür mesajı ve bir shipped mesajıyla karşılık verdiler

hiçbir kargo ücreti ödemeden heliyi gönderiyorlar yeniden 10 günüm boşa gitti ama olsun ortada kalmadım.

bu hafta sonuna tek heliyle gelicem inş. uçaklarda son aşamasına gelir. onları da getiririm.

Bu arada bahadır abi diğer malz. için 12 TL gümrüklü mal bedeli ödedim. Sendende aldılarmı bunu.

benim siparişte sade heli vardı.
gümrük ücreti çıkmadı.

cansung
14-03-2009, 17:49
Arkadaşlar ben heli için toplam 2 TL gümrük ücreti ödedim :)

Bahadırcım bu heliyi servolardan önce toplasam olurmu ? biliyorsun ben esc ve motor dışında hiçbir elektroniğini henüz almadım :) biran öncede toplamak istiyorum :)

mozeren
14-03-2009, 17:51
Cansun hayırlı olsun, sen demi helici oldun.....

Kolay gelsin kazasız kıımsız uçuşlar

Murat

cansung
14-03-2009, 20:57
Sağol abicim en sonunda ucundan acık bende bulaştım :) Malum buraya uçakları getiremedim en azından Heliyle oyalanayım :)