PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanal CD/DVD Rom

altuu
02-03-2009, 03:07
Arkadaşlar bir çoğunuzun simülatör, vs oyunların kurulumu ya da oynanması için sanal sürücüye ihtiyacınız olduğunu/olacağını düşünüyorum.

Tecrübeli bir bilgisayar kullanıcısı olarak tavsiyem ücretsiz olan MagicDisc programıdır. Kendisi; dosya boyutu olarak ve çalışırken sistemi kasma açısından en düşük ve aynı zamanda en verimli-pratik yazılımdır.

İnternetten indirdiğiniz .iso, .uif, .bin, .IMG, .NRG, ... dahil neredeyse tüm imaj dosyalarının dvd ya da cd'ye yazdırma gereksinimi ortadan kaldırmakta olup bir çok oyunun da çalışmak için istediği "Please insert Disc (lütfen cdyi takın)" olayına çare olmaktadır.

32Bit 2000/XP/2003/2008/Vista işletim sistemleri için: [Sadece Kay

64Bit XP/2003/2008/Vista işletim sistemleri için: [Sadece Kay

Windows 7 x86/x64 Edition işletim sistemleri için: [Sadece Kay

Windows 98/ME işletim sistemleri için: [Sadece Kay

pcokum
02-03-2009, 11:41
Sanal CD/DVD konusunda kullanabileceğiniz bir başka uygulama ise PowerIso dur. XP ve Vista'da sorun çıkarmaz. Aynı zamanda elinize geçebilecek ISO, BIN, NRG, IMG, DAA v.s. imaj formatlarını da sorunsuz bir şekilde destekler.

Yazılıma;

[Sadece Kay

adresinden ulaşabilirsiniz.

altuu
02-03-2009, 22:14
PowerISO da yine bir başka sorunsuz ve pratik bir programdır fakat acemi biri için biraz profesyonel kalabilir. Oyun çalıştırmalarda bu programlarla alakalı problem yaşayanlar lütfen buraya yazarlarsa ben ve sanırım Pınar Bey de yardımcı olmaya çalışacaktır. ;)