PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futaba 7C 2.4 GHz - Idle Up Ayarı

pcokum
20-03-2009, 23:24
Sonunda yeni kumanda dün elime geçti. Dün akşam heliye bağlamak istemedim. Bu akşam bir el atayım dedim. Her şey tamam gibi gözüküyor. Sadece Idle Up switch i hariç. Normalde 3. kanala full gaz vermesi gerekiyor ama o 4. kanala full güç veriyor. Kuyruk servosunu çalıştırıyor. Anlamadım valla bu işi. Daha önce başına gelen oldumu ?

bbbozca
20-03-2009, 23:36
Sonunda yeni kumanda dün elime geçti. Dün akşam heliye bağlamak istemedim. Bu akşam bir el atayım dedim. Her şey tamam gibi gözüküyor. Sadece Idle Up switch i hariç. Normalde 3. kanala full gaz vermesi gerekiyor ama o 4. kanala full güç veriyor. Kuyruk servosunu çalıştırıyor. Anlamadım valla bu işi. Daha önce başına gelen oldumu ?

alıcınızda gyrodan çıkan konnektör 4.kanala,
esc den çıkan konnektörde 3. kanala mı takılı ? bir kontrol ederseniz sorun çözülür sanırım

pcokum
20-03-2009, 23:42
Evet aynen o şekilde takılı 3 esc, 4 gyro-rudder

bbbozca
20-03-2009, 23:52
Evet aynen o şekilde takılı 3 esc, 4 gyro-rudder

allahaallah.....
bende futabaya yeni geçtiğim için kumandanın teknik özelliklerini daha tam bilmiyorum.
muhtemelen mix felan açıktır herhalde (tamamen öngörü bilmediğim için)
bende kurcalıyorum benim 10C yi bulursam haber ederim ;D ;D ;D

pcokum
21-03-2009, 00:21
Idle Up ın 4. kanala kumanda etmesini engelledim.. Daha doğrusu şu anda hir bir şeye kumanda etmiyor. :D Gyro tanımlarından hallettim. Orijinal kumandada Normal/Heading Hold switch i vardı onu da hallettim. Ama Idle Up hala çalışmıyor. Gerçi 3D yapacak değilim ama neden hazır olmasın. Acemileri koruma modu mu vardır nedir acep :)

Yalnız kumanda hakkını veriyor. Leb demeden leblebiyi anlıyor bu kumandayla heli.

baytacoglu
21-03-2009, 09:15

Güle güle kullanın. Hayırlı olsun

pcokum
21-03-2009, 09:42
Güle güle kullanın. Hayırlı olsun

Teşekkür ederim hocam.

bbbozca
21-03-2009, 09:55
idle-up ta benimkide çalışmıyor ;D ;D ;D
bulmaya uğraşıyorum.... :'( :'( :'(

bbbozca
27-03-2009, 21:24
idle-up ta benimkide çalışmıyor ;D ;D ;D
bulmaya uğraşıyorum.... :'( :'( :'(

buldum...!!!!,buldum....!!!
yer çekimini değil,idle-up aktivasyonuuuuu :o
10c ürün incelemeye yzdımm

pcokum
27-03-2009, 21:59
Bahadır hocam, 7C de de Throttle Curve içinden aktif oluyormuş idle up 1 ve 2.

bbbozca
27-03-2009, 22:06
Bahadır hocam, 7C de de Throttle Curve içinden aktif oluyormuş idle up 1 ve 2.

ufak bir yazılım farkı....
ama "meret" uğraştırıyor adamı........
bende bu hafta sonunu raptor ve 10c nin idle-up 1 ayarlarına ayırdım.

altuu
28-03-2009, 02:00
abi idle up ayarlarınız tamamsa; yakında 3D şenlikleri var demektir. ;D