PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turnigy 9x 9 kanal kumanda şok fiyat!!!

Changeable
24-04-2009, 18:43
HobbyKing artık coşmuş durumda. 9 kanallı turnigy kumanda sadece 69.99$. Hobiye yeni başlayacaklar için geçici bir kumanda olabilir diye düşünüyorum. Fakat eklemekte fayda var: Sadece kumanda geliyor. Kumandaya ek olarak JR kumandalara uygun bir modül almak gerekiyor(Çok pahalı değil). Toplam fiyat en fazla 140$ gibi bir şey oluyor. Bence uygun. Buyrun link: [Sadece Kay y_9Ch_Transmitter_Only_(Mode_2)

Tabii önemli olan siz ustalarımızın görüşüdür. Saygılarla...

pcokum
24-04-2009, 19:37
HobbyKing şaşırtmaya devam ediyor. Çok iyi bir fiyat. Corona modül ve alıcılar kendini kanıtlamış ekipmanlar. LCD Ekran büyüklüğüde gayet iyi. Paketten verici pili çıkmıyor, onu da sipariş listesine eklemek gerekiyor. Bu aletle ilgili yabancı forumlarda bir bilgiye rastlamadım. Biraz bekleyip, ilk değerlendirmeleri okuyup ona göre davranmakta fayda var. Fiyat olarak gayet cazip ama ona emanet edilen ekipmanın fiyatı 4-5 kat fazla. O nedenle temkinli olmak lazım bence.

Bakalım HobbyKing'den başka ne sürprizler çıkacak...

Changeable
24-04-2009, 20:29
Yakında 100$' a T-Rex 700 klonu çıkar... ;D

ceyhun
25-04-2009, 09:48
ben alırım trexin alayına gözüm kapalı kart çekerem ;D ;D

baytacoglu
27-04-2009, 14:03
Arkadaşlar,

belki aşağıdaki linkten bir forum bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sevgiler

Barlas.

[Sadece Kay

Bir de not eklemek istiyorum

Bir ata sözümüz "Ucuz etin yahnisi yavan olur" der. Bunlar fiyatları çılgın gibi süşürüyorlar. Biraz dikkatli olmakta fayda var gibi...

Changeable
27-04-2009, 16:09
Barlas Hocam(Umarım hoca dememde bir sakınca yoktur) atasözüne katılıyorum. Ama şu an başka bir forum sitesinde almaya niyetli hobici arkadaşlarımız var. Onlar aldıktan ve inceledikten sonra ucuz etin yahnisinin nasıl olduğunu anlayacağız. Benim bu kumandaya merak salmam 9 kanallı olması. Şu an diğer foruma giremediğim için kumandanın PDF dosyasını ve özelliklerini atamıyorum fakat özellikleri de fena değil(helikopter ayar menüsü). 9 kanallı olmasaydı direk Futaba 7C derdim. Çünkü ebay' de Futaba 7C 2.4Ghz, 7 kanal alıcısı, kumanda pili ve şarj aletiyle birlikte 199$. Saygılarla...

Changeable
27-04-2009, 16:40
Helikopter için programlama özellikleri:

* 8 model hafızası
* model kopyalama
* uçak heli ve planör kullanma imkanı
* 4 tane swash tipi
* modeller için stick mode seçme
* servo reverse imkanı
* throttle curve
* pitch curve
* sub trim
* End point
* throttle hold
* swash mix
* Dual Rate
* digital trim
* revo curve
* fail safe
* hov throttle
* hover pitch
* timer
* gyro sens
* stnt trim
* 3 tane program mixing

Ve buyrun size klonu yapılan kumandanın PDF dosyası:
[Sadece Kay

Ustalarımızdan yorum bekliyoruz...

bbbozca
27-04-2009, 19:10
arkadaşlar,
futaba,
jr,
hitec,
sanva(airtronix tam yazamadım)
graupner,
spectrum,
multiplex gibi kaliteli,kendini kanıtlamış kumandaların dışındakilere yan gözle bile bakmamanızı tavsiye ederim.
yukarıdakilerin en hesaplısı sanırım hitec
en yaygını futaba
2.4 ün yaratıcısı specturum dur.
(hatamda olabilir)
avrupada graupner ve multiplex de yaygındır.

baytacoglu
27-04-2009, 20:35
Ben de Bahadır'a bu konuda büyük oranda katılıyorum şöyle ki, bu kumanda ile 150 TL'lik köpük bir uçak uçururken hehangi bir sorunda çok canınız yanmaz da 1000TL'lik bir uçak uçururken sorun yaşarsanız anormal üzülürsünüz.

Sevgiler

Barlas.