PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eşek ile karga uçuşta

encore
08-10-2009, 02:21
Eşek ile karga uçağa binmişler, kıtalar arası seyahat yapacaklar.
Uçuş süresi uzun. Yolculuk başlamış, ilk birkaç saatte sohbet, oyun vs. tükenmiş. Bizimkiler için sıkıcı saatler başlamış. Karga şöyle bir etrafına bakmış, hemen başının üzerindeki düğmeleri görmüş ve hostes çağırma düğmesine basmış. Hostes koşarak gelmiş "buyrun efendim, ne istemiştiniz" demiş.
Karga " hiçbirşey istemiyorum" diye yanıtlayınca hostes "o halde çağırma düğmesine niçin bastınız" diye sormuş, karga da pis pis sırıtarak " hiiç, i*nelik olsun diye bastım" diye cevaplamış. Hostes kızarak uzaklaşmış. Aradan bir müddet geçtikten sonra karga yine sıkılmış ve aynı düğmeye basmış. Hostes yine koşarak gelmiş ve "buyrun efendim ne istemiştiniz" diye sorunca karga "birşey istemiyorum, çok sıkıldım i*nelik olsun diye bastım" demiş. Hostes sinirden kıpkırmızı geri dönmüş.
Eşek bu ya, onun da canı sıkılmış, şöyle etrafına bakmış ve o da hostes çağırma düğmesine basmış. Hostes koşarak gelmiş "buyrun efendim, ne istemiştiniz?"
diye sorunca "hiçbirşey istemiyorum, karga gibi ben de sıkıldım ve i*nelik olsun diye bastım" demiş. Bunu duyan hostes doğruca kaptan pilota şikayet etmiş.
Kaptan da "atın şerefsizleri uçaktan aşağı " demiş. Görevliler karga ile eşeği yaka-paça tutup uçaktan atmaya çalışırlarken eşek anıra anıra bağırıyor, ağlıyor, yalvarıyormuş uçaktan atmasınlar diye, ama karga hiçbir direnme göstermediği gibi aksine kıkır kıkır gülüyormuş. Bunu gören eşek, kargaya "ulan niye gülüyorsun, bizi uçaktan atacaklar,gebereceğiz" demiş. Karga "bana birşey olmaz, ben uçar kurtulurum" diye cevaplamış. Eşek " ama ben uçamamki " deyince karganın cevabı; " oğlum madem uçmasını bilmiyorsun, neden i*nelik yapıyorsun ?"

baytacoglu
08-10-2009, 12:09
Valla ameliyata girmeden okudum, stresli bir ameliyat öncesi çok iyi geldi.

Sağolun Safa hocam.

Barlas. :)