PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HK 450 Sorunları

cansung
07-12-2009, 18:34
Helinmi var derdin var :)

ilk bir kaç uçuştan sonra kuyruğa güç aktaran dişli boşa dönmeye başladı :( ,hobicityde yorumlara baktım söküp epoxiyle yapıştırmaktan bahsediyorlar neyse dediklerini yapacağım , diğer yandan da gyro sanki doğru çalışmıyor ,servo kumandadan tek yöne hareket ediyor gibi :( ,son kontrollerden sonra akıl alacağım :)

Not:Hayatımda ilk defa heli setuplamış ve uçurmuş biri olarak 3 sorti hover yapmayı becerdim hemde kırımsız :)

baytacoglu
07-12-2009, 21:34
Yeşşeee, tebrikler. :D

Eline sağlık.

Darısı daha güzel uçuşlara.

Sevgiler

Barlas

nibiru
08-12-2009, 19:16
Bu topiği dikkatle takip ediyorum.
Bir HK 450 m var (Barlas Hocam sağolsun), ama daha uçmak nasip olmadı. Kumanda ve pil bekliyor. Ben de yorumlarımı yazacağım inşallah.

baytacoglu
08-12-2009, 20:25
İzzet bey,

En kısa zamanda inşallah.

Öyle büfe üstünde seyretmesi hiç zevkli değil. Bir de havada olmalı ki... tatından yenmez.

Umarım en kısa zamanda pil ve kumanda sıkıntılarınız da ortadan kalkar.

Sevgiler

Barlas.

nibiru
18-12-2009, 11:20
Kumandayı hallettik çok şükür. Hocalarımızın tavsiyesi il Futaba. Sağolsunlar Bahadır ve Pınar Hocalarımızdan da geçer not aldı kumandamız. Şimdi kaldı piller. Onlar da 14 Aralıkta çıkmışlar yola. Herhalde bu günlerde Türkiye'de olurlar. Bu Cumartesi Pınar hocamın işi olmazsa biraz zamanını çalacağım mekanik ayarlar için. Sabır, sabır...

pcokum
18-12-2009, 13:51
İzzet bey, aslında helikopteriniz daha önce uçan bir model olduğu için şu anda da uçar. Yalnızca ufak mekanik ayarlarını elden geçirirsek daha kararlı bir uçuşu olabilir. Onu da 1-2 saat içinde hallederiz. Size bir CD vereceğim. Helikoptere başlangıç eğitimini içeren bir video var CD de. Eğer pazar günü rüzgar müsait olur, yağmur yağmazsa ilk uçuş egzersizini sahada yaparsınız.

cansung
20-12-2009, 21:14
İzzet bey hiç krkmayın benim HK 450 yi ben montajladım ve amatörce setupladım :) çok da rahat uçuyor , gerçi bilen birilrinin ayarlaması hoşolabilirdi ama sağlık olsun böylede uçuyor .

nibiru
23-12-2009, 00:49
Bahadır ve Barlas Hocalarıma, en çok da Pınar Hocama çok teşekkür ediyorum. Sağolsun Pınar Hocam büyük bir sabırla helinin ayarlarını yaptı. Kaldı pil. Hobby City den baktım, daha 20 Aralıkta yola çıkmış. :( Sanırım 10 günden önce elime geçmez. Sabır...

pcokum
23-12-2009, 12:23
İzzet bey, bu hobinin en güzel taraflarından biri de yardımlaşma. Elimizden geldiğince, bildiklerimiz dahilinde her zaman yardıma hazırım. Hem size hemde yeni başlayan yada başlayacak olanlara. Diğer arkadaşlarında aynı şekilde düşündüklerinde de eminim. Bu hobide tecrübe edinmenin iki yolu vardır. Ya kimseye danışmadan tebrübeyi para ile satın alırsınız (bol miktarda kaza/kırım yaşayarak) yada bilen birilerine danışırsınız. İkinci yol daha ucuz, daha güvenli ve daha kolaydır.

Umarım beklediğiniz parçalar en kısa zamanda gelir. Noel arifesi olduğu için yoğunluk olacaktır. Ay sonuna kadar elinize geçer. Sabrınızı hem parçaları beklerken, hemde helikopteri uçurmaya çalışırken bol miktarda kullanın. :)

Sevgilerimle