PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 26-27 ARALIK, 2009 BULUŞMALARI

baytacoglu
23-12-2009, 13:37
Sevgili arkadaşlar,

Önümüzdeki hafta sonu en azından bir gün güneşli gibi görünüyor.

Son buluşmamızda da iyi bir kalabalık oluşturmuştuk. Bu yüzden hafta içi yağmursuz geçerse hafta sonu buluşmaları Halkkentte yapalım diyoruz.

Hem bize uçmak için daha özgür bir uçuş alanı olur hem de pisti kullanmış oluruz.

Herkesler ne derrrr?????????????

Görüşlerinizi paylaşın lütfeeeeennnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!! ;)

Sevgiler :)

Barlas.

caner loğoğlu
23-12-2009, 16:33
merhaba BARLAS hocam
Ben gecen haftagelecektim yanınıza ama forumda yazdıklarınızı gorunce gelmedim.Öğrenci oldugum için gelip gitmem zor geliriimde kimseyi bulamam diye korktum.Ama sonraki gün forma girdigimde acı gerçekle karşılaştim.birçok modelcı buluşmuş hemde benim haberim olmadan.çok uzuldum.ama bu hafta sonu geliyorum (eyer yamurlu olmazsa ki şansıma olur).yanlız bi sorun var halkkent neresi?? hı bide TÜRK HAVA KURUMU TARSUS şubesine gittim ordaki amcalara sizden bahsedince bayagı övdüler.

saygılarla
caner loğoğlu

baytacoglu
23-12-2009, 16:44
merhaba BARLAS hocam
Ben gecen haftagelecektim yanınıza ama forumda yazdıklarınızı gorunce gelmedim.Öğrenci oldugum için gelip gitmem zor geliriimde kimseyi bulamam diye korktum.Ama sonraki gün forma girdigimde acı gerçekle karşılaştim.birçok modelcı buluşmuş hemde benim haberim olmadan.çok uzuldum.ama bu hafta sonu geliyorum (eyer yamurlu olmazsa ki şansıma olur).yanlız bi sorun var halkkent neresi?? hı bide TÜRK HAVA KURUMU TARSUS şubesine gittim ordaki amcalara sizden bahsedince bayagı övdüler.

saygılarla
caner loğoğlu

Sevgili Caner,

Tersten gelirsek, öncelikle Tarsustaki THK çalışanlarına övgülerinden dolayı şükranlarımızı ve saygılarımızı sunarız. Sağolsunlar.

İkinci konu Halkkent neresi? Burası Mersinin Tarsusa en yakın yeri. Eğer Google Earth'e girer ve Mersin Üniversitesi Halkkent uçuş pisti diye taratırsan belki çıkabilir çünkü ben resim eklemiştim. Ayrıca bu bölgede en önemli referans noktası Kadın Hastalıkları ve Çocuk hastanesi olması. Onun tam Kuzeyindeyiz.

Hava ile ilgili yaklaşımımız ise şöyledir, rüzgar 15 kilometre saatte hızı çok aşmamışsa uçarız. Yağmur çoz az çiseliyorsa gidip sahada durmasını bekler durduğu anda uçarız. Eğer yağmur çoksa çare yok evdeyiz.

Sevgiler

Barlas.

pcokum
23-12-2009, 17:15
Geçen hafta tam biz ayrılırken R/C araba kullanıcıları gelmişti üniversiteye. Eğer bu hafta onlarda erken gelirlerse halkkent pisti tam bir karnavala döner. İnşallah katılım çok olur. Sayı az olursa üniversiteye talim... Tabi hava müsait olursa.

mozeren
23-12-2009, 17:21
Hafta sonu buradayım, nerede uçuş var is ben oradayım öptüm

Murat

baytacoglu
23-12-2009, 17:38
Arkadaşlar, bu hafta sonu katılımın yüksek olacağını düşünüyorum o yüzden fotoğraf çekmeyi seven ve özellikle iyi bir makinesi olan arkadaşlarımızın da faaliyetlerin kayıt altına alınması bakımından katkı yapmalarını özellikle istirham ediyorum.

Lütfen bu konudaki yeteneklerlinizi gösterin 8)

Sevgiler

Barlas.

pcokum
23-12-2009, 17:51
Barlas hocam, halkkent pistinde zeminde değişiklik olmuş mu, bilginiz var mı?

Not: Bu arada Google Maps güncellenmiş. Pistin apronlu hali görülebiliyor.

baytacoglu
23-12-2009, 20:37
En son oradaki uçuşumuzdan beridir gidip görmek nasip olmadı. O yüzden bir fikrim yok.

Sevgiler

Barlas.

encore
23-12-2009, 22:43
Cumartesi nöbetçiyim. Pazar günü kısmet olursa sizler nerede ben orada...

Safa.

mozeren
24-12-2009, 12:34
Hava durumu meterolojiye göre meçhul bu günde meterolojiye göre yağmur yoktu ama hafta sonu gene yağmurlu olabilir büyük ihtimalle üniversitede buluşulacak gibi duruyor bu yağışlarla Halk kent pistine girmek sorunlu.
Daha bir gün var görüşürüz

Murat

Mehmet Can TUĞAN
24-12-2009, 17:34
Barlas hocam hava iyi olursa ve musaıt olursam benımde gelesım var..

Yanlış okumadıysam tarsustan gelmek ısteyen bırı varmıs antonof33@hot... ekleyebılır benı elımden geldgnce yardımcı olabılırım ::)

baytacoglu
24-12-2009, 18:10
Arkadaşlar

Bugün yağan yağmur Halkkent uçuşlarını bitirdi gibi görünüyor.

Ben de Murat'a katılıyorum hert halde Üniv. Sahası daha uygun olacak gibi görünüyor.

Mehmet Tarsus'tan gelmek isteyen arkadaşın adı Caner Loğoğlu. Profillerden ulaşıp haberleşebilirsiniz. Bu arada seni uçurmak zor olacak çünkü yakıtınız yok. 1 bilemedin 2 uçuş (çok zor ) çıkar.

Sevgiler

Barlas.

baytacoglu
24-12-2009, 22:18
Arkadaşlar,

Bu arada meteoroloji ne yazık ki hafta sonunu komple yağışlı gösteriyor :'( :'( :'(

pcokum
24-12-2009, 22:22
Benim baktığım ecnebi sitelerde öyle diyor :( . Ama son ana kadar belli olmaz bence. Son zamanlarda tahminlerde bir tutarsızlık var. İki saat önce yarın için yağışlı diyordu, şimdi parçalı bulutlu diyor.

encore
24-12-2009, 23:28
İnşallah geçen hafta sonu yanıldıkları gibi bu hafta sonu da yanılırlar. ;D

Safa.

baytacoglu
25-12-2009, 10:12
Amin :)

mozeren
25-12-2009, 14:29
Cuma öğlen itibariyle meteroloji uçuş için parçalı bulut 7-8 km/h rüzgar bildirdi. Hafta sonu için pilleri şarj'a bağlayın

Murat

baytacoglu
25-12-2009, 14:56
Yaşasııınnnnn :) :) :)

Mehmet Can TUĞAN
25-12-2009, 15:09
Caner eğer yarın uçus sahasına gelmek istiyorsan aşağıdakı numaradan bana ulaşabılırsın.. Bnde tarsusdan gidiyorum,tanısalım yarın ıcın haberleselım..

durlytaz
25-12-2009, 16:28
hocam bugün ki güneşli hava itibariyle buluşma yeri halkkent mi?

baytacoglu
25-12-2009, 16:41
hocam bugün ki güneşli hava itibariyle buluşma yeri halkkent mi?

Hayır, hafta ortası yağan yağmur nedeniyle Üniversite futbol sahası.
Barlas.

Mehmet Can TUĞAN
25-12-2009, 21:22
Barlas hocam yarın ben gelıyorum yanımda Caner arkadasımızda gelcek. Ali de gelıyor,bu hafta sımılatoru ona vermıstım calıstı yarın ben ucmasam bıle 5 dk. da olsa Ali nin ilk ucusunu yapmasını ıstıyorum.. iyi akşamlarr :)

pcokum
25-12-2009, 22:35
Tarsus takımı kalabalıklaşıyor. :)

Mehmet Can TUĞAN
25-12-2009, 23:29
ewt Pınar abi sade bız değil Mersinde öyle.. ;)

ruzgar
26-12-2009, 11:59
sevgili arkadaşlar cumartesi sabahı kaltıgımda tece bölgesi yagışlıydı umudum kırıldı uçuş bölgesi yagışlımıydı uçabildinizmi bare merak ettim. malum işlerim yılbaşından dolayı cok yogun aranızda olmak istedim inşallah haftaya
segiler burçin.

Mehmet Can TUĞAN
26-12-2009, 18:51
Hava gayet iyiydi ve rüzgarda az vardı..katılımda bence gzeldı bu gece resım ve vıdeoları eklemeyı dusunuyorum herkes bakabılırr.... ;)

caner loğoğlu
26-12-2009, 20:16
merhabalar hocalarım malesef pazar gunu ben gelemiyorum :'( yazılım var oturup çalişmam lazım yoksa model yapma hayalim suya duşer.aranızda bulunmak çoook guzeldi.hı bide BARLAS hocam mehmet abiyle anlaştık onun uçanı tamir edip ortaklaşa kullanacaz.similatorude ondan alacam similatorle iyice çalışım haftaya hazırlıkla gelem belki ilk uçuşumu yaparım mehmet abinin uçayla.daha sonra murat hocam haftaya köpükten modelini getirirse mehmet abiyle toparlayıp yapmayı duşunuyoruz.umarım herşey yolunda gider. iyi akşamlar..(sanırsam mehmet abinin modeli cessna 182 idi)

caner

baytacoglu
26-12-2009, 21:29
merhabalar hocalarım malesef pazar gunu ben gelemiyorum :'( yazılım var oturup çalişmam lazım yoksa model yapma hayalim suya duşer.aranızda bulunmak çoook guzeldi.hı bide BARLAS hocam mehmet abiyle anlaştık onun uçanı tamir edip ortaklaşa kullanacaz.similatorude ondan alacam similatorle iyice çalışım haftaya hazırlıkla gelem belki ilk uçuşumu yaparım mehmet abinin uçayla.daha sonra murat hocam haftaya köpükten modelini getirirse mehmet abiyle toparlayıp yapmayı duşunuyoruz.umarım herşey yolunda gider. iyi akşamlar..(sanırsam mehmet abinin modeli cessna 182 idi)

caner

Sevgili Caner, bir yerden başlamak lazım, senin başlangıç noktan da böyle olsun. Nasılsa zaman geçtikçe güzel bir yol çizilir. Yola çıktın bir kere mutlaka bir yerlere varacaksın.

Sevgiler

Barlas.

mozeren
26-12-2009, 23:59
Ramazan Hoca,

Tucano gövde 2600 gr kanat 1200 gram toplam 3800 uçuş ağırlığı var

Bilgine

Murat

pcokum
27-12-2009, 21:04
Pazar günü hava gayet güzeldi, bize de doya doya uçmak düştü ve bizde elimizden geleni esirgemedik öğleye kadar bol miktarda uçtuk. İzzet beyin HK450 si de İzzet bey eşliğindeki ilk uçuşunu gayet güzel olarak yaptı. Kendisine tekrar hayırlı olsun diyorum.

Hepinize iyi haftalar.

sarıkaya
28-12-2009, 14:25
Teşekkürler Murat hocam, sağolasın.