PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6-7 Şubat Buluşmaları

doganaksu
03-02-2010, 15:38
Yaklaşık 2 haftadır Mersindeyim ama ya fırtına vardı ya yağmur vardı.Doğru düzgün bir uçuş yapmak nasip olmadı.Bu cumartesi kısmetse öğlen gibi yola çıkacam yola çıkmadan sabah bir uçuş yapabilir miyiz? Şu an itibarıyla cumartesi günü hava parçalı bulutlu rüzgar kuzeyden 8 km/saat olarak görüküyor.

baytacoglu
03-02-2010, 20:12
D6ğan bey,

Ben de 2 haftadır uçamıyorum ve ellerim kaşınıyor ancak bu hafta sonu için durumum henüz netleşmedi. Hem sizi görmek hem de uçuş yapabilmek çok güzel olurdu.

Haberleşiriz.

Sevgiler, saygılar.

Barlas.

cansung
04-02-2010, 14:48
Benimde 3 hafta oldu :( Halen Ankaradayım .

baytacoglu
04-02-2010, 15:38

Cansun uzun sürecek mi Ankara daha? Eğer öyleyse Etimesgut THK tesislerini pazar günleri halka açıyorlar orada uçuş yapabilirsin. Hem de gerçek bir pistte. Süper zevkli oluyor.

Barlas.

mozeren
04-02-2010, 20:08
Bu hafta ben Bolunun dağlarında bizzat kendim uçuyorum, sizlere iyi uçuşlar en kısa zamanda görüşmek üzere

Murat :'(

cansung
05-02-2010, 18:17

Cansun uzun sürecek mi Ankara daha? Eğer öyleyse Etimesgut THK tesislerini pazar günleri halka açıyorlar orada uçuş yapabilirsin. Hem de gerçek bir pistte. Süper zevkli oluyor.

Barlas.

Abi Haftanın 7 günü çalışıyorum :) eğer bir hafta 8 güne çıkarsa uçuş izlemeye giderim :) Şaka bir yanada abi uçağımı getirmedim İstanbulda bıraktım :( Bir ara Mersine birkaç günlüğüne kaçabilirsem sizin uçaklara musallat olurum :D

baytacoglu
05-02-2010, 20:12

Barlas.

Abi Haftanın 7 günü çalışıyorum :) eğer bir hafta 8 güne çıkarsa uçuş izlemeye giderim :) Şaka bir yanada abi uçağımı getirmedim İstanbulda bıraktım :( Bir ara Mersine birkaç günlüğüne kaçabilirsem sizin uçaklara musallat olurum :D

Hoş gelir safa gelirsin sevgili kardeşim sıkma canını. Sana bir Corsair veririz bize şov yaparsın gari... :)

baytacoglu
05-02-2010, 20:15
Sevgili arkadaşlar, benim durumlar son dakikalara kadar belli olmadığından yazamadım.

Eğer bir aksilik olmazsa sabah 09.00-11.00 arası üniversitede olabileceğim gibi görünüyor.

Sevgiler

Barlas.

baytacoglu
06-02-2010, 12:43
Arkadaşlar, bugün bir uçuş ile günü tamamlamak zorunda kaldık. Önümüzdeki aylar Mayıs şenliklerine kadar futbol sahasında hep antrenman ve maçlar olacak o yüzden daha fazla HALKKENT PİSTİNİ KULLANMAMIZ GEREKECEK.

Sevgili arkadaşlar Pazar gün öğleden sonra saat 14.00te maç varmış o yüzden sabah saha müsait.

Ben bir aksilik olmazsa 08.30-11.30 arasında orada olabileceğim.

Görüşmek dileğiyle.

Barlas.

baytacoglu
06-02-2010, 20:43
Ne yazık ki meteo yarın için sağnak yağışlı diyo... :'( :'( :'(

durlytaz
07-02-2010, 21:08
hocam bugün siz gittikten sonra çıkan güneşle birlikte bahadır abi ile uçuşlara devam ettik ancak üzücü bir kırım yaşadık. Bahadır abinin dalış yaptıgı sırada sahadaki çocuklardan ve koşan insanlardan dikkati dagıldı ve calmatoyu yere çaktı. Çaktı diyorum çünkü motor yaklaşık 7-8cm sahaya gömüldü.
Yaşadıgımız üzücü kırım nedeniyle daha fazla uçuş yapmadan sahadan ayrıldık.

baytacoglu
07-02-2010, 22:37
Çok üzüldüm Bahadır hocam,

Geçmiş olsun.

Motor sağlam mı bari? Rodajı güzel olmuş bir motor olduğundan hiç değilse başka bir yede kullanılır eğer sağlamsa...

Tekrar geçmiş olsun

Barlas.

mozeren
08-02-2010, 09:44
Bahadır Hocam,

Geçmiş olsun

Murat Özeren

cansung
08-02-2010, 11:01
Bahadırcım geçmiş olsun :( Üzüldüm.

hakkiakdegirmen
08-02-2010, 16:47
Benim ve arkadaşlarımın Mersine geldiğimiz ve beraber uçuş yaptığımız mavi renkli Calmato'mu düşen, eğer oysa bende aynısını getirmiştim, geçmiş olsun, umarım motor ve elektronik aksam başka bir modelde kullanılır.Bende ilginç bir anımı paylaşayım, birkaç hafta önceki uçuşlarımızın birinde, mavi berrak bir gökyüzünde Calmato'yu gözden kaybettim 15-20 sn. kadar, uçak yüksekte, koyu sarı alt görünüşü silindi adeta gökyüzünden, arkadaşlara seslendim, Cengiz hocam fark etti, çevirdim hemen, daha sonra kanatların altına kırmızı renk ilave ettim. Herkese kırımsız uçuşlar dilerim. Hakkı Akdeğirmen.

durlytaz
08-02-2010, 17:11
Hakkı Bey düşen calmato kırmızı olandı.

bizde motora birşey olmasından korktuk. Bahadır abi motorun üzerindeki çamuru temizledi ve görünüşe göre herhangi bir çatlak yoktu.
Diğer korktugumuz parça ise futaba alıcı idi. Bahadır abi titan ile düşen alıcıyı takmış calmatoya. alıcının dış koruması titan kazasında yandıgı için board olarak monte edilmişti. kaza sonrası alıcı pinleri ve board eğilmişti.

Benim yaşadığım olaydan sonra birkez daha anladık ki insanlardan izole edilmemiş ortamlarda model uçurmak çok tehlikeli. Çünkü calmatonun dalıştaki hızı ve modelin agırlıgını düşünürsek, yere temas ettiğindeki basınçla bir insana çarpsaydı sonuç kesinlikle ölüm olurdu.

Saha bundan sonra maçlar nedeniyle sürekli kalabalık olacak. halkkentte uçuş yapmak sanırım en mantıklısı.

bbbozca
08-02-2010, 17:21
geçmiş olsun dileklerini ileten (iletmeyenlerde dahil olmak üzere) tüm dostlara teşekkür ederim.
kazanın nedeni;
dikkat dağınıklığına bağlı pilotaj hatası.ters uçuşta yanlış komut verdim.
sadece alıcıyı kontrol etmedim.diğerleri sağlam gibi gözüküyor... iyi yanı bu.(zaten bu çağı gözüm tutmamıştı.hareketleri yapmıyordu :D)benim emektar dekatlon hareketleri daha mükemmel yapıyordu. onunla devam edeceğim.

ruzgar
08-02-2010, 17:59
Hocam geçmiş olsun .

Burçin

pcokum
08-02-2010, 20:28
Bahadır hocam geçmiş olsun. Yaralanma olmaması ve ekipmana bir zarar gelmemesi sevindirici. Uçakları kargaşadan uzak uçurmakta gerçekten fayda var. Yağmur müsade etse de Halkkent pistinde uçurabilsek.

baytacoglu
08-02-2010, 23:59
Benim ve arkadaşlarımın Mersine geldiğimiz ve beraber uçuş yaptığımız mavi renkli Calmato'mu düşen, eğer oysa bende aynısını getirmiştim, geçmiş olsun, umarım motor ve elektronik aksam başka bir modelde kullanılır.Bende ilginç bir anımı paylaşayım, birkaç hafta önceki uçuşlarımızın birinde, mavi berrak bir gökyüzünde Calmato'yu gözden kaybettim 15-20 sn. kadar, uçak yüksekte, koyu sarı alt görünüşü silindi adeta gökyüzünden, arkadaşlara seslendim, Cengiz hocam fark etti, çevirdim hemen, daha sonra kanatların altına kırmızı renk ilave ettim. Herkese kırımsız uçuşlar dilerim. Hakkı Akdeğirmen.

İyi kurtarmışsınız hocam.

Elinize sağlık.

Kazasız kırımsız uçuşlar dilerim.

Barlas.

encore
09-02-2010, 23:43
Bahadır Bey, geçmiş olsun diyorum. Yaklaşık 10 gündür foruma giremiyordum.
Okuyunca adınıza üzüldüm. Can sağlığı olsun. Kırılanın yerine yenisi gelir. Önemli olan cana bir şey gelmesin.