PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lama v4 336 dolar ile xtreme

matthewhetfield
31-03-2008, 23:10
biraz saçma olabilir ama olsun ben yinede eklemek istedim

bildigimiz lama v 4 helikopteri bilmeyenler için resim

[Sadece Kay;//[Sadece Kay;ehirobo.com/shop/images/heliimage/esky_E033A.jpg

bu aleti
xtreme yapıp kullanıma geçmek için belli parçalarla helikopteri geliştiriyoruz
bunları şu şekilde sıralayabiliyoruz

gerekli malzemeler

1 adet lama v4
[Sadece Kay;//[Sadece Kay;ehirobo.com/shop/images/heliimage/esky_E033A.jpg

1adet xtreme canopy
[Sadece Kay;//[Sadece Kay;pimp-my-helicopter.com/store/images/mono_canopy.jpg

[Sadece Kay

2 adet xtreme motor
[Sadece Kay[img]

1 adet xtreme kuyruk
[img width=640 height=457][Sadece Kay

1 adet xtreme ayaklık
[Sadece Kay;//[Sadece Kay;pimp-my-helicopter.com/store/images/BCX002_LRG.jpg

1 adet cnc modifiye
[Sadece Kay

1 adet xtreme pervane
[Sadece Kay;//[Sadece Kay;kooltoyz.co.uk/images/bottom_blade_MED.jpeg

1 adet sogutucu
[Sadece Kay;//[Sadece Kay;pimp-my-helicopter.com/store/images/EA-016_LRG.jpg

1 adet 850 mah lipo pil
[Sadece Kay;//[Sadece Kay;euromodels.com.au/shop/images/accessories/TA0071.jpg

sonuç

[Sadece Kay;//[Sadece Kay;pimp-my-helicopter.com/store/images/BCX_conversion_kit_06.jpg
[Sadece Kay;//[Sadece Kay;pimp-my-helicopter.com/store/images/BCX_conversion_kit_03.jpg
[Sadece Kay;//[Sadece Kay;pimp-my-helicopter.com/store/images/BCX_conversion_kit_04.jpg

noıt fiyatı yaklaşık olarak 336 dolar dır

altuu
16-07-2008, 13:27
Parçalar özenle seçilmiş görünüyor. Ama bu kadar masraf bu heli için biraz yüksek gibi geldi. Yani uçuşunun çok temiz olacağına eminim ama bu masrafı 3D bir heli için yaparsan - ki özellikle çekik gözlü abilerinki tavsiyemdir - aşşağı yukarı aynı fiyatlara 3D Extreme bir heli ortaya çıkabilir {SMILIES_PATH}/wink.gif

bbbozca
16-07-2008, 14:38
bencede fiyat pahalı.........

matthewhetfield
16-07-2008, 21:42
valla ben sadece bilgilendirme amaçlı koydum aynı ürünü bende aldım {SMILIES_PATH}/smiley.gif

muhammed20_42
22-03-2009, 22:44
merhaba arkadaşlar benim elimde normal lama v44 var.ancak bu aletin sorunlarından bırktım sürekli sorunu oluyor.yaşadığım son problemler şunlar.
1-helikopter bir yöne çok iyi dönerken diğer yöne iyi dönemiyor.
2-helikopter uçarken aşırı sarsılıyor her tarafı titriyor.stabil uçamıyor.
3-helikopter havalandıktan sonra birden irtifa kaybedip yere iniyor.sonra tekrar havalnıyor.ben kumandadan komut vermiyorum
4-bir yöne dönerken heliopter irtifa kaybediyor.
yardımcı olursanız sevinirim.iyi akşamlar

pcokum
23-03-2009, 09:11
Merhaba Muhammed;

Lama V4 co-ax tipi bir helikopter. Alttaki rotor cyclic komutlarını yani ileri, geri, sağa-sola yatma fonksiyonlarını yerine getirir. Üst rotor ise alt rotorun yarattığı dönme etkisini sıfırlamalar ve üst rotorun dönüm hızı rudder komutlarını yani kuyruk yönününü ayarlar. Buradan hareketle sorunlarını incelersek,

1- Lama v4 sağa rudder komutu aldığında üst rotor yavaşlar ve alt rotorun kinetik enerjisiyle heli rahat bir şekilde döner. Ama sola rudder komutu alırsa üst rotorun alttakinden daha hızlı dönmesi gerekir ki terse bir dönme etkisi yaratabilsin. Senin heli bunu zorla gerçekleştiriyorsa aklıma batarya sorunu geliyor. 2. motoru fazladan beslecek kadar enerji boşaltamıyor gibi geliyor.

2- Sarsıntının sebebi dengesi bozulmuş paller olabilir. Daha önce yaşanan kırımlarda pallerden ufak parçalar kırıldıysa balans sorunu yaratabilir. Bu da sarsıntıya neden olur. Palleri yenisi ile değiştirip bir dene.

3- Bunun nedeni kumanda da olabilir, batarya da olabilir. Sanki batarya daha makulmüş gibi geliyor. 1. sorunun nedeniyle aynı bence.

4- "bir yöne dönme.." den kastın kuyruğun dönmesi mi yoksa helinin sağ yada sola yatması mı? Kuyruğun dönmesi ise ise 1. sorundaki ile aynı nedendir.

Lipo bataryaların kullanımı biraz hassastır. Tam dolmadan şajdan çıkarma. Mutlaka balanslı bir şarj aletiyle şarj et ve pil sıfıra inene kadar kullanma.

Kırımsız uçuşlar.

ceyhun
23-03-2009, 13:05
lamaya yapılacak en iyi modifiye pil modifiyesidir

gerisi paranızı boşa harcatır.
1300-1800 mah (1800 2 cell varmı bilmiyorum) bi pille sorunsuz 15 dk uçar motor yanar yenisini alır takar motorları yenilemiş olursunuz. ;D ;D

extreme kitle bile dışarıda uçmaz paranızın boşa gideceğinden kastım buydu yoksa kesinlikle kötülemem ben hala evde V3 ile oynuyorum.

yere inme sorunu %90 pınar beyinde dediği gibi pildendir tüm lamalar bir tarafa iyi bir tarafa yavaş dönerler bendeki sola canavar gibi sağa tam komutla dönüyor. palleri yüzünden rotasyon solda daha kuvvetli kalıyor.ama bazende alıcısındaki bir lehim oynamasındanda yapıyor başıma geldi lehim yerinden çıkmak üzereydi bazen deyip bazen deymiyordu buda aniden yere inmesine sonra yeniden kalkmasına neden oluyordu lehimi yeniledim geçti.

muhammed20_42
24-03-2009, 00:12
arkadaşım yorumların için teşekkür ederim beni aydınlattın.dönmeden kastettiğim helinin kuyruğunun dönmesi.pil siparişi vericem sizce hangi markanın(E FLY E SKY MYSTERY...) pilini alayım.ben shark marka 850ma pil kullanıyordum esky orjinal 800ma pile göre çok daha iyiydi.ben bide aleti 2.el aldım ama piller 2 hafta önceye kadar çok iyiydi sonra birden bu sorunlar meydana geldi.heliyi 2.el aldığımdan geldiğinde dişli biraz sıyrıktı bende biraz zorladım dişliyi yeni değiştirdikten sonra heliye çok yüklendim günde 6 7 pil kullandım ama bu hergün ard arda kullandım yani 3 5 gün içinde 40 kez pilleri şarj ettim her pili 15 filan hatta aşırı kullanımdanmıdır nedir heli bir ara çıldırmaya başladı kendi kendine çalışıyor komut benden çıkıyordu.sonra düzeldi ve bu sorun meydana geldi şu an esky orjinal pili 75cm anca havalandırabiliyor full şarjdan sonra
tekrar teşekkür ederim iyi geceler

ceyhun
24-03-2009, 11:12
benim de kastettiğim dönme kuyruk dönmesiydi.

pil olarak e sky kaliteli bir pil. Mystery den ben memnun değilim ama memnun olan çok.

tercihim e sky yönündedir sizi yolda bırakmaz.